Dzisiaj na naszym blogu pojawił się filmik, przedstawiający zajęcia Slavica Dance, które odbywają się w Łodzi w klubie Rytm. Jak sami zauważyliście, obraz przedstawia zabawę, radość i energię! Na zajęciach Slavica Dance endorfiny wzrastają o 200%! Dosłownie!

Jesteśmy zakochani w naszej kulturze po pachy! Naszych instruktorów łączy pasja, miłość do fitnessu i folkloru. Możecie mówić i myśleć co chcecie, ale robimy to dobrze i najlepiej w swoim fachu.

Slavica jest pierwsza na świecie i jedyna w swoim rodzaju!

To połączenie dwóch światów: ludowego i świata fitnessowego. Kroki tańców ludowych zostały zmodyfikowane (zmienione) do nowoczesnych form fitness. Odważne połączenie, prawda? Nie, nie… spokojnie! Nie chodzi o gratulacje, bądź chwalenie. Chciałabym tylko zaznaczyć, że w tym wszystkim jest ogromna miłość i serce, które dajemy Wam na tacy. Próbujemy przemycić coś pięknego, a przede wszystkim NASZEGO!

Slavica dance, a taniec ludowy

W dzisiejszej dobie internetu jest wiele pomysłów bądź biznesów. Jest również dużo instruktorów fitness, trenerów personalnych, dietetyków. Szkoleń instruktorskich jest cały wachlarz! Ktoś może pomyśleć: „eee! Znowu „jakaś nowość”. Nie! Bo taniec ludowy istniał od wieków i istnieje do dzisiaj. Przecież to nasza kultura, historia, nasza opowieść oraz siła!

Fitness Slavica Dance powstał po to, aby odczarować folklor.

Niektórych sam temat ludowizny zawstydza, bądź krępuje. Czym jest to spowodowane? Po pierwsze brakiem wiedzy na ten temat, po drugie brakiem chęci zdobycia wiedzy na ten temat, po trzecie brakiem wiedzy wnikającego z braku zainteresowania. Z kolei brak zainteresowania wynika z takich określeń jak „wiocha”, „wiejskie”, „przaśne” czy „cepelia”.

Kochani! Oczywiście, nie chcemy nikogo urazić! Wręcz przeciwnie! Jesteśmy po to, aby zaszczepić w Was folkowego bakcyla. Po co to robimy? Może dlatego, że jesteśmy wariatami i uwielbiamy uśmiech, szczęście i radość? Nie smucimy się i jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata. Szaleństwo, to dla nas chleb powszedni czyli jaki instruktor, takie zajęcia! Totalne szaleństwo! J

Jest zabawnie, a przede wszystkim zdrowo!

Wiedzieliście o tym, że Slavica Dance może mieć pozytywny wpływ na ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa i może poprawić wydolność tlenową organizmu? Dlaczego?

Skupiamy się na prawidłowej pracy ramion. Postawa ciała też jest ważna, dzięki temu wzmacniamy gorset mięśniowy tułowia, kończyny dolne oraz górne. Tak! Slavica to również fat burner czyli spalacz tkanki tłuszczowej. Ważna informacja- nie ważne ile  masz lat J Na zajęcia może przyjść każdy z Was. Możliwości mamy wiele, dlatego zachęcamy- SPRÓBUJ, zapraszamy! <3

Jak wygląda trening Slavica Dance?

W skrócie: zajęcia trwają 55 minut. Pierwsza część to nic innego jak rozgrzewka- zwracamy szczególną uwagę na pracę ramion. Następnie przechodzimy do nauczania choreografii, a na końcu jest finał całości. Nie ma możliwości, abyś się pogubiła/ pogubił. Na nasze zajęcia możesz dołączyć w każdej chwili. J

Czym się różni np. Polka od Krakowiaka?

Często słyszę, że Polka jest naszym tańcem, a tu niespodzianka! To taniec Czeski. Nasze Polskie tańce narodowe to: Krakowiak, Kujawiak, Mazur, Polonez oraz Oberek. Właśnie na nich bazuje Slavica. Wykorzystujemy również tańce ludowe: góralskie, kaszubskie oraz wiele innych. Tańce Rosyjskie też nie są nam obce J Tak czy siak, przekonacie się jak przybędziecie na zajęcia. Im więcej osób o nas wie tym lepiej! Połączmy siły! Wspierajmy wspólnie polską kulturę oraz wypromujmy nasz kraj J

 

Do zobaczenia na zajęciach!

Ściskam Was oraz przesyłam buziaki!

Wasza Justyna J